16. edycja Święta Owoców w Pleśnej

Po raz szesnasty w Gminie Pleśna odbędzie się Święto Owoców i Produktów Pszczelich. Dzisiaj już zapraszamy do Pleśnej, by 22 lipca zasmakować w tej wyjątkowej imprezie; dosłownie - ciesząc podniebienie zdrową, smaczną, regionalną żywnością oraz w przenośni - uczestnicząc w zapewnionych przez organizatorów atrakcjach.

Rozpoczęcie Święta planowane jest na godz. 14.00. Znakiem szczególnym wydarzenia - jak co roku - będą stoiska z ekologiczną, zdrową żywnością, produktami z małopolskich pasiek, tradycyjnymi wypiekami oraz doskonałym winem. Nie zabraknie polskiego folkloru, o co zadbają występujące na scenie zespoły regionalne. A wieczorem zagra dla wszystkich ENEJ! Szczegółowy program już niedługo.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w wydarzeniu w formie własnego stoiska proszeni są o zapoznanie z poniższą dokumentacją i informacjami:

Wykaz załączników dla wystawców:
Regulamin konkursu "Pleśnieński Smak" (pdf)
Karta zgłoszenia uczestnika konkursu "Pleśnieński Smak" (pdf)
Karta zgłoszenia wystawcy (stoiska spożywcze, przemysłowe, informacyjne i inne) (pdf)

Ważne informacje:
1. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 22 czerwca 2018 r. włącznie (piątek). Prosimy w zgłoszeniu określić wstępnie wymiary stoiska i jego wyposażenie (np. stoliki, krzesła, prąd, miejsce w namiocie wystawowym).
2. Wystawcy prezentujący produkty spożywcze po raz pierwszy lub wystawcy, którzy nie dopełnili tego obowiązku w roku ubiegłym obowiązani są dostarczyć wraz z kartą zgłoszenia - kopię zaświadczenia o dokonaniu wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub do Inspekcji Weterynaryjnej.
3. Wystawcom prezentującym produkty spożywcze przypominamy o konieczności posiadania (w czasie trwania imprezy) aktualnej książeczki zdrowia (SANEPID).
4. Dla osób biorących udział w konkursie „Pleśnieński smak” udostępniamy powierzchnię na ekspozycję bezpłatnie, w pozostałych przypadkach opłata wynosi 50 zł. – wpłata na konto Centrum Kultury w Pleśnej, nr 09 8636 0005 2024 0011 2006 0001.
5. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona.

Organizator: Centrum Kultury w Pleśnej, tel. (14) 6798-191