19 km beskidzkim traktem

To była najdłuższa wycieczka IX sezonu akcji pn. "Wędruj Razem z Nami". W sobotę, 8 czerwca 50 uczestników pokonało prawie 19km, udając się Głównym Szlakiem Beskidzkim z Kątów na Grzywacką Górą przez wieś Chyrowa do Pustelni św. Jana z Dukli. Trasa w przewadze przebiegała zalesionym terenem Beskidu Dukielskiego, uwzględniając szczyty Łysa Góra i Polany. W samych górach spędziliśmy około siedem godzin.

Do głównych atrakcji trzeciego tegorocznego wypadku na pewno zaliczymy wyjście na platformę widokową Krzyża Milenijnego ustawionego na Grzywackiej Górze (567mnpm) oraz zwiedzanie Pustelni św. Jana z Dukli na górze "Zaśpit" z XX-wieczną kaplicą, źródłem oraz starą pustelnią. Po przejściu trasy i zwiedzeniu miejsca kultu św. Jana, udaliśmy się do centrum Dukli. Tu obejrzeliśmy militaria - pojazdy pancerne i działa wystawione na dziedzińcu Muzeum Historycznego.

Informujemy, że już 13 lipca kolejna wycieczka. Po raz pierwszy grupa uczestników akcji uda się na wzgórza Beskidu Małego. Prosimy uważnie śledzić informacje na stronie. Zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. S. Smoleń)