20 tysięcy złotych dla Lichwina. Umowa podpisana

Lichwin wśród laureatów na "Piękną Małopolską Wieś 2018 roku". W poniedziałek, 3 września w Urzędzie Gminy Pleśna Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Wójt Józef Knapik i Skarbnik Gminy Pleśna Joanna Krochmal podpisali umowę na realizację środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 20 tysięcy złotych. 

W tym roku to właśnie Lichwin został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. W ostatnich latach udało się odnowić centrum wsi. Dzisiaj przy drodze powiatowej znajdują się nowe parkingi z oświetleniem fotowoltaicznym, Centrum Pamięci Narodowej wraz z pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Na ocenę miejscowości wpłynęły także realizacje projektów i zadań związanych z kanalizacją, wodociągowaniem oraz poprawą bezpieczeństwa, w tym podnoszeniem jakości działania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podczas gminnych dożynek symboliczny czek na wyżej wspomnianą kwotę z rąk marszałka Stanislawa Sorysa odebrał sołtys wsi Bogdan Ozga.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z podpisania umowy przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv.