Finał WOŚP: niemal 9 tysięcy złotych z Gminy Pleśna

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał w niedzielę, 30 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Gminę Pleśna, jak każdego roku, reprezentował sztab zorganizowany przy Centrum Kultury w Pleśnej.

Po raz drugi, w cieniu pandemii Covid-19, kwesta odbyła się bez przygotowanego wcześniej programu artystycznego. Finał w gminie Pleśna skoncentrował się na samej zbiórce. Sztab zasiliło 16 młodych wolontariuszy, z czego 10, to uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzuchowej. Warto nadmienić, że tamtejsza społeczność szkolna od dawna angażuje się w zbiórkę na rzecz WOŚP, organizując w latach ubiegłych własne sztaby. Kwesta prowadzona była także za pośrednictwem Internetu, poprzez E-Skarbonkę we współpracy z LKS „Pogórze” Pleśna, który wystawił przedmioty do licytacji.

Mimo niesprzyjającej aury mieszkańcy okazali dobre serca. Do puszek trafiło w sumie 8 687.54 zł oraz 5 euro. Bardzo dziękujemy!

Sztab działający przy Centrum Kultury dziękuje zaangażowanym w zbiórkę wolontariuszom, którzy przez dwa dni w trudnych warunkach pogodowych kwestowali na terenie gminy Pleśna. W tym roku grali z nami: Oliwier Słomka, Monika Trybulec, Nikola Lisowska, Kinga Zegar, Martyna Tybor, Roksana Kordek, Filip Zapart, Szymon Jasielski, Kinga Warchoł, Ewelina Bajorek, Natalia Czopkowicz, Gabriela Czopkowicz, Karolina Hajduga, Sylwia Gąciarz, Joanna Gąciarz i Dawid Leśniak. Gorące podziękowania przekazujemy także po raz kolejny współpracującej z nami ekipie z LKS „Pogórze” Pleśna.

Tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.