Iveco Daily dla OSP w Pleśnej

W niedzielę, 5 maja 2019r. brać strażacka z pleśnieńskiej jednostki świętowała z okazji otrzymania nowego samochodu do zadań ratowniczych i gaśniczych. Kluczyki do Iveco Daily wręczył strażakom poseł Michał Wojtkiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Pleśnej, w której uczestniczyli przedstawiciele i poczty sztandarowe jednostek OSP i PSP. Po nabożeństwie na placu kościelnym kapelan strażaków ks. Krzysztof Kutek dokonał aktu poświęcenia pojazdu.

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, zaplanowana w plenerze uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Pleśnej. Wydarzenie zaszczycili swą obecnością: poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, Prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie mł. bryg. Maciej Wolański, księża z parafii Pleśna na czele z ks. prałatem Józefem Bobowskim, kapelan strażaków ks. Krzysztof Kutek, wójt gminy Pleśna Józef Knapik ze swoim zastępcą Ryszardem Stankowskim, członek prezydium oddziału powiatowego ZOSP RP w Tarnowie dh Bartosz Łaśko, komendant gminny ZOSP RP dh Dariusz Kopeć, radni gminy Pleśna, sołtysi i liczni druhowie ochotnicy.

Program święta rozpoczął meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu d-cy uroczystości dha Dominika Gąciarza, a meldunek przyjął zastępca Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Maciej Wolański. Po przekazaniu kluczyków do pozyskanego wozu, Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oznaczony został dh Jan Kubicz. Ponadto medalami za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznakami MDP zostali odznaczeni druhowie OSP i druhny MDP OSP Pleśna.

W imieniu swojej jednostki prezes Włodzimierz Kajmowicz wręczył pisemne podziękowania dla obecnych w sali osób szczególnie zaangażowanych w pozyskanie nowego samochodu: posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi, prezesowi Zarządu WFOŚiGP w Krakowie Kazimierzowi Koprowskiemu i wójtowi gminy Pleśna Józefowi Knapikowi. Wśród osób, które przyczyniły się do wyposażenia jednostki w nowy pojazd są także starosta tarnowski Roman Łucarz i Komendant Miejski PSP w Tarnowie St. Brygadier Piotr Szpunar.

Jak podkreślają strażacy: Niech nowy samochód bojowy służy przede wszystkim Wam drodzy mieszkańcy naszej gminy Pleśna i powiatu tarnowskiego, wyjeżdżając do akcji jak najrzadziej. Jesteśmy na straży Waszego bezpieczeństwa gotowi do działań o każdej porze dnia i nocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości – facebook OSP KSRG Pleśna