Jubileusze Bibliotek

Miniona niedziela, 8 października 2017 r. była dla nas dniem szczególnym, obchodziliśmy uroczystości jubileuszowe 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pleśnej oraz 60-lecia Biblioteki Publicznej w Lichwinie.

Obchody rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy św. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej w intencji byłych i obecnych pracowników i użytkowników bibliotek. Następnie z grupą bibliotekarzy i przyjaciół złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze na grobie P. Salomei Gąciarz, nestorki bibliotekarstwa publicznego w Pleśnej.

Część oficjalna miała miejsce w Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. Złożyły się na nią prezentacje multimedialne „W obiektywie wspomnień”, pokazujące historię i dzień dzisiejszy obu bibliotek. Całość uświetniła wystawa malarstwa P. Beaty Olszewskiej, a także kroniki bibliotek, w których zawarliśmy wszystkie istotne wydarzenia, mające miejsce na przestrzeni lat istnienia bibliotek. Muzycznym upominkiem dla wszystkich obecnych był recital muzyczny w wykonaniu Janusza Radka. Toast i tort jubileuszowy zwieńczył całość. Panie ze Stowarzyszenia Pełna Chata ze Szczepanowic doskonałym poczęstunkiem zadbały o gości. Pan Włodzimierz Stachoń wykonał pamiątkowe zdjęcia, a pan Jacek Stachoń zapewnił obsługę techniczną Jubileuszu.

W związku z obchodzonymi Jubileuszami otrzymaliśmy wiele gratulacji i upominków. Bardzo wszystkim dziękujemy za wiele życzliwych słów skierowanych pod naszym adresem. Czujemy się tym bardziej zobligowani do jeszcze lepszej pracy.

Danuta Cich, Maria Krawiec

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. W. Stachoń)