Zajęcia feryjne dla dzieci - podsumowanie

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Pleśnej 38 dzieci wzięło udział zajęciach feryjnych prowadzonych przez instruktorów z krakowskiej firmy "Kreatech". Oferta dla dzieci przygotowana została z inicjatywy Centrum Kultury w Pleśnej we współpracy z miejscową szkołą.

W pierwszym dniu ferii dzieci zapoznały się z planem, regulaminem i zasadami zajęć. Tego dnia także instruktorzy zaplanowali wprowadzenie do programowania robotów oraz gry i zabawy integracyjne, m.in. zawody robotów Sumo. We wtorek, poza zajęciami stacjonarnymi (konstruowanie planu miasta, zabawa i mechanika z klockami lego), dzieci pojechały do kina w Tuchowie na film pt. "W Osiemdziesiąt Dni Dookoła Świata". W środku tygodnia dzieci kontynuowały budowę miasta, poznawały też zagadnienia z elektroniki, biorąc udział w konstruowaniu świateł drogowych i oświetlenia do budynków. Głównym punktem czwartkowego spotkania była wycieczka do skansenu archeologicznego "Karpackiej Troja". Tego dnia też dzieci kończyły projekt miasteczka oraz poznały zasady programowania robotów. W piątek zaplanowane zostały gry i zabawy w wirtualnej rzeczywistości oraz odtworzenie wykonanego planu miasta w edukacyjnej wersji gry wideo pt. "Minecraft". Każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia zajęć oraz drobny upominek w formie breloka ze swoim imieniem.

W program ferii włączone zostały ćwiczenia i zajęcia ruchowe przeplatające poszczególne bloki tematyczne. Codziennie, między 13.00 a 13.45 odbywała się przerwa obiadowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ferii
(fot. KreaTech)