Sukces siatkarek z Gimnazjum w Rzuchowej!

"Mamy złoto w powiecie!" - mogą zawołać dziewczyny z drużyny siatkarskiej Gimnazjum w Rzuchowej. Po zaciętych bojach w powiatowych finałach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej zajęły pierwsze miejsce, pokonując 3 inne najlepsze drużyny w powiecie tarnowskim: ekipy z Zalasowej, Miechowic Wielkich i Zbylitowskiej Góry! Finały rozegrane zostały w hali sportowej w Rzuchowej.

Klasyfikacja turnieju:
I miejsce - drużyna Gimnazjum w Rzuchowej  4pkt.,
II miejsce - drużyna Gimnazjum w Zalasowej  4pkt.,
III miejsce - drużyna Gimnazjum z Miechowic Wielkich  2pkt.,
IV miejsce - drużyna Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze  2pkt.
W przypadku tej samej liczby punktów o kolejności  na podium decydował wynik bezpośredniego pojedynku.

Gratulujemy mistrzyniom: Karolinie Czerneckiej (kapitan), Kindze Łabudzie, Ani Oratowskiej, Kindze Włodarczyk, Wiktorii Januś, Bernadecie Trepa, Gabrieli Brożek, Martynie Pękala, Sandrze Malisz, Karolinie Pudło, Kornelii Liro, Izie Szegda oraz trenerowi drużyny Michałowi Madejskiemu. W dekoracji zwycięzców uczestniczyli Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik oraz Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej Małgorzata Czernecka.

W finałach powiatu spotkały się drużyny, które pewnie przeszły przez eliminacje gminne i rejonowe. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, sędziował Stanisław Jacher. Zawodniczki z Rzuchowej na co dzień uczą się w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej.

Wyniki spotkań:
Zbylitowska G. - Zalasowa 1:2
Miechowice W. - Rzuchowa: 0:2
Zalasowa - Rzuchowa 0:2
Zbylitowska G. - Miechowice W. 1:2
Miechowice W. - Zalasowa 0:2
Rzuchowa - Zbylitowska G. 1:2

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. P. Szymański)