Trzynasta edycja Turnieju Tańca Towarzyskiego w Pleśnej

W niedzielę, 8 kwietnia w hali sportowej w Pleśnej odbył się po raz trzynasty Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Pleśna - Pleśna 2018. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Taneczne „KLASA – TARNÓW” we współpracy z Centrum Kultury w Pleśnej, Urzędem Gminy Pleśna oraz rodzicami par tanecznych.

Na pleśnieńskim parkiecie zaprezentowały się blisko 340 par, w tym dzieci występujące w tzw. "pierwszym kroku tanecznym". Tancerze rywalizowali od godzin porannych w tańcach latynoamerykańskich oraz standardowych, a ich poczynania na parkiecie oceniali licencjonowani sędziowie Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Uroczystego otwarcia turnieju, a zarazem pierwszego i drugiego bloku tanecznych zmagań dokonał Janusz Jarząb - Przewodniczący Rady Gminy Pleśna. Otwarcie trzeciego bloku przypadło Ryszardowi Stankowskiemu – Zastępcy Wójta Gminy Pleśna. W otwarciu gali wieczornej, podczas której na parkiecie zatańczyły pary dorosłe, uczestniczył wójt Józef Knapik.

Wśród startujących nie zabrakło par reprezentujących gminę Pleśna. Julia Ptak i Przemysław Suda z KLASA - Tarnów wytańczyli złoto w kategorii 12-13G. Gratulujemy!

Wyniki Turnieju

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. E. Iwaniec, S. Smoleń)

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez Tarnowska.tv