W hołdzie żołnierzom wyklętym

W niedzielę, 1 marca w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od kilku lat także w gminie Pleśna upamiętnia się w tym dniu bohaterów powojennej Polski.

Z tej też okazji, na placu kościoła parafialnego w Pleśnej po mszy świętej o godzinie 9.00 zebrali się mieszkańcy, społeczność szkolna wraz pocztami sztandarowymi oraz przedstawiciele samorządu i pleśnieńskiego koła ŚZŻAK. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał gospodarz obchodów Józef Knapik. Wójt mówił o bohaterach święta, nie zapominając o tych, do których jest nam najbliżej. Padły nazwiska Władysława Kowala ps. „Rola” i Władysława Zatorskiego ps. Lawina”.

Tablice upamiętniające tychże bohaterów zdobią kolumny kościoła parafialnego w Pleśnej. Tutaj też poszczególne delegacje składały zostały znicze i wiązanki kwiatów. Wśród składających byli przedstawiciele ŚZŻAK Koło w Pleśnej, samorządu Gminy Pleśna oraz poszczególnych placówek oświatowych.

Wójt Gminy Pleśna dziękuje wszystkim obecnym, w tym osobom i instytucjom przychylnym lub zaangażowanym w obchody: proboszczowi parafii Pleśna ks. Józefowi Bobowskiemu, Centrum Kultury w Pleśnej, 23 TDH ze Szkoły Podstawowej w Pleśnej, ŚZŻAK Koło w Pleśnej oraz nauczycielom i uczniom ze szkół podstawowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia
(fot. M. Hajduga)