Weekend badmintona w Pleśnej

W pierwszy weekend lutego w hali sportowej w Pleśnej rozegrany został IV Turniej Badmintona o puchar wójta gminy Pleśna. W sobotę, 3 lutego rywalizowały dzieci, natomiast w niedzielę: młodzież i dorośli. Na drugim turnieju wojewódzkim w sobotę wystartowało 102 zawodników z dziewięciu klubów Małopolski, natomiast w czwartym turnieju w niedzielę 42 zawodników z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Wśród nich byli gospodarze - zawodnicy sekcji badmintona UKS „Gryf” Pleśna.

W sobotę pięcioro reprezentantów pleśnieńskiego klubu stanęło na podium.
Trzecie miejsce zdobyli:
w kategorii dzieci - Nikodem Kula,
w kategorii młodzik młodszy - Joanna Piątek,
w kategorii junior młodszy - Wiktor Sajdak.
Daria Gąciarz i Karol Czermak po zaciętych meczach finałowych ostatecznie zajęli miejsce drugie. W niedzielę Daria Gąciarz zwyciężyła w kategorii kobiet. Drugie miejsce zdobyła Sara Drwal, natomiast trzecie Aleksandra Biga. Wśród mężczyzn +40 na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Sorys.

UKS "Gryf" Pleśna reprezentowało 18 zawodników. Każdy z nich grał z wielkim zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa. Widać postępy wśród startujących, co dobrze wróży na przyszłość w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów. Duża frekwencja podczas turnieju świadczy o coraz większej popularności tej dyscypliny.

W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczył wójt Józef Knapik. Podczas dekoracji w młodszych kategoriach obecny był zastępca wójta Ryszard Stankowski. W zakończeniu dwudniowych zawodów uczestniczyli wójt Józef Knapik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pleśnej Agnieszka Stasik,  przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb i Piotr Kajmowicz.

Przygotowaniem zawodów i ich prowadzeniem kierowali instruktorzy badmintona Krzysztof Sorys i Zdzisław Kula. Nad przebiegiem spotkań czuwał sędzia PZBad Pan Piotr Skrzek. Turniej wsparli finansowo: Janusz Jarząb, Piotr Kajmowicz, Jacek Budzik, Wiesław Wróbel, firma JU-MAR, jak również GKRPA.

Dziękujemy zawodnikom sekcji badmintona, w szczególności uczennicom klasy sportowej i Pani Beacie Sorys za sędziowanie poszczególnych spotkań, a także rodzicom obecnym na zawodach za doping i zakup pizzy dla dzieci. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali: puchary, statuetki, dyplomy ufundowane przez Gminę Pleśna i sponsorów, oraz nagrody rzeczowe przekazane przez  wójta, firmę SKOK Kwiatkowskiego i Polską Spółkę Gazownictwa. Wśród uczestników rozlosowano cztery plecaki zakupione przez  Janusza Jarząba i  Piotra Kajmowicza, jak również tubę lotek piórowych od organizatora. Dziękujemy władzom Gminy i Prezesowi UKS Marcinowi Warchołowi za wsparcie działalności sekcji badmintona.
Organizatorzy -  sekcja badminton działająca przy UKS „Gryf” Pleśna oraz Szkoła Podstawowa w Pleśnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. K. Sorys)