Wójt Gminy Pleśna odznaczony medalem „Pro Patria”

Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w uzasadnieniu do odznaczenia, jakim wójta Józefa Knapika uhonorował Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Medal wręczała przedstawiciel Urzędu Magdalena Myrta. Uroczyste odznaczenia medalami „Pro Patria” miało miejsce w budynku krakowskiego „Sokoła” w dn. 21 lutego podczas IV Gali Kwartalnika „Wyklęci”.

Medal „Pro Patria” to też wyróżnienie dla wszystkich osób, z którymi mam zaszczyt współpracować w tym zakresie – podkreśla wójt.

To nie jedyny zaszczyt, jaki spotkał gospodarza gminy Pleśna podczas tego wieczoru. Decyzją Zarządu Fundacji Kwartalnika „Wyklęci” Józef Knapik uhonorowany został tytułem „Przyjaciela Kwartalnika”. Wyróżnienie odebrał z rąk Prezesa Fundacji i redaktora naczelnego pisma Kajetana Rajskiego. Tytuł ten jest wyrazem podziękowania za dotychczasowe wsparcie i współpracę w krzewieniu pamięci o żołnierzach niezłomnych, a zarazem wielkim zobowiązaniem na przyszłość.

Czwarta edycja tego wydarzenia, objęta honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, odbyła się pod hasłem „Śnią żołnierze o Polsce swój sen”. W gali wzięli udział kombatanci, rodziny Żołnierzy Wyklętych, środowiska patriotyczne z różnych stron Polski, przedstawiciele władz centralnych i wojewódzkich oraz ludzie świata kultury i nauki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia
(fot. S. Smoleń)

Zobacz relację wideo z IV Gali Kwartalnika „Wyklęci”

(Polonia Christiania TV)

Zobacz retransmisję z wydarzenia
(Magna Polonia)