Zakończyliśmy siódmy rok wędrowania

W sobotę, 18 listopada po raz siódmy uczestnicy akcji "Wędruj Razem z Nami" spotkali się, by podsumować roczne wędrowanie. Tym razem z uwagi na niekorzystną aurę nie udało się poprzedzić podsumowania wyjściem na zaplanowaną trasę z Tarnowa do Pleśnej.

Po godzinie 15.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Pleśnej blisko 60 osób wzięło udział w corocznym podsumowaniu sezonu. Prezentacja multimedialna zdjęć pozwoliła wrócić pamięcią do wszystkich tegorocznych wycieczek. Kierownik akcji Jan Wójtowicz podał uczestnikom statystyki kończącej się edycji. Szósty sezon zaowocował sześcioma górskimi wędrówkami. Z przyczyn pogodowych nie udało się zorganizować wyjścia w kwietniu. W tegorocznej akcji uczestniczyło 348 osób, najliczniejsza grupa wędrowała po Bieszczadach - 73 osoby. Ten rok pozwolił nam pokonać łącznie blisko 92km w czasie około 34 godzin. Szósty sezon pod względem przewyższeń był wyjątkowy, o czym świadczy 4770m sumy podejść.

Każdego roku organizatorzy akcji wyróżniają najaktywniejszych wędrowców, tj. osoby, które wykazały się stuprocentową frekwencją. W sobotę zaszczyt ten spotkał ośmiorga uczestników: Joannę Knapik, Janinę Nędza, Danutę Sikorę, Krystynę Patoła, Jacka Szopę, Mariusza Patołę, Krzysztofa Madeja i Dominika Gawełczyka. Nagrody rzeczowe wręczali Jan Wójtowicz, Jolanta Kuczera - Stankowska oraz wójt Józef Knapik.

Upominki trafiły także w ręce osób biorących udział w dwóch zaplanowanych konkursach. Pierwszy z nich dotyczył wyboru najatrakcyjniejszej trasy szóstego sezonu. Najbardziej spodobał się sierpniowy wypad w Tatry Bielskie - na 43 głosujących, wycieczkę tę wybrały 22 osoby. Plecaki trafiły do losowo wybranych uczestników głosowania. Drugi z konkursów, to zapoczątkowany w ubiegłym roku quiz wiedzy o górach. Pięcioro chętnych odpowiadało na pytania dotyczące wszystkich pasm górskich z południa Polski. Zwycięzcą konkurencji okazał się Jerzy Gąciarz. Nagrody trafiły do wszystkich uczestników.

W miłej, biesiadnej atmosferze miłośnicy wędrowania spędzili razem wieczór, wspominali poprzednie sezony  przy wspólnym stole.

Organizatorzy akcji, tj. Jan Wójtowicz i Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji i podsumowywaniu akcji: wójtowi gminy Pleśna Józefowi Knapikowi, Agacie i Sławomirowi Skowronom, Piotrowi Kajmowiczowi, Robertowi Pytlowi i Tadeuszowi Bernasiowi. Podziękowania kierują także Jadwidze Jarek za przepyszne wypieki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. S. Smoleń)