Znamy wyniki siódmej edycji „Poetyckiej Pleśnej”

Połączenie tradycji z innowacyjnością wyróżniło tegoroczną edycję konkursu recytatorskiego pn. „Poetycka Pleśna”. Przesłuchania, które od siedmiu lat prowadzone były na żywo, z uwagi na zagrożenie związane z pandemią Covid-19, w tym roku przybrały odmienny charakter.

Dnia 7 października w sali widowiskowej Centrum Kultury w Pleśnej komisja konkursu poetycko - recytatorskiego w osobach: Mariusz Szaforz – aktor i reżyser teatralny, Agnieszka Partridge – dziennikarka oraz Dorota Gąciarz – logopeda, uważnie wysłuchała nagranych wcześniej wystąpień i postanowiła przyznać następujące wyróżnienia.

W kategorii klas I – III:
I miejsce – Amelia Kocik (SP Janowice),
II miejsce – Nina Olenicz (ZSP Rzuchowa),
III miejsce – Julia Głaz (SP Lichwin).

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Julia Stasik (SP Pleśna),
II miejsce – Anna Kocik (SP Janowice),
III miejsce – Szymon Chatała (ZSP Rzuchowa).

W kategorii klas VII, VIII:
I miejsce – Bartłomiej Korpacki (SP Świebodzin),
II miejsce – Aleksandra Warchoł (SP Pleśna),
III miejsce – Anna Słowik (ZSP Rzuchowa).

„Poetyckiej Pleśnej” nierozerwalnie towarzyszy literacki „Konkurs Jednego Wiersza”. W tym roku patronat nad tą konkurencją objęli Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik. Jury: Urszula Kołodziej – przewodnicząca oraz Piotr Jasiak i Wacław Hajduga przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas I – III równorzędne nagrody otrzymały:
Wiktoria Grochola (SP Lichwin),
Maja Ścieżka (SP Pleśna).

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Franciszek Derżko (ZSP Rzuchowa),
II miejsce – Julia Góral (SP Rzuchowa),
III miejsce – Daria Szarkowicz (SP Lichwin),
wyróżnienie – Anna Kocik (SP Janowice),
wyróżnienie – Wiktoria Chatała (ZSP Rzuchowa),
wyróżnienie –Zuzanna Wyszkowska (SP Rychwałd).

W kategorii klas VII, VIII:
I miejsce – Jakub Gąciarz (SP Pleśna),
II miejsce – Anna Przebięda (SP Pleśna),
III miejsce – Sara Stawarska (ZSP Rzuchowa),
wyróżnienie – Aleksandra Warchoł (SP Pleśna),
wyróżnienie – Zuzanna Kajmowicz (SP Pleśna).

AKROSTYCH
W kategorii klas IV – VI wyróżnienia:
Oliwia Korpacka (SP Świebodzin),
Konrad Fortuna (SP Świebodzin),
Wiktoria Chatała (ZSP Rzuchowa).

W kategorii klas VII - VIII:
Anna Przebięda (SP Pleśna).

Wyniki obu konkursów podane zostały podczas transmisji internetowej, przygotowanej przez STARnowa.tv. Telewizja przygotowała też nagrania poszczególnych uczestników konkursu poetyckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu i jego podsumowania
(fot. M. Hajduga, STARnowa.tv)

Zobacz relację z „Poetyckiej Pleśnej” przygotowaną przez telewizję STARnowa.tv

Zobacz retransmisję z wydarzenia
(STARnowa.tv)