Gala finałowa IX Poetyckiej Pleśnej - wyniki oraz relacja fotograficzna

Za nami dziewiąte finały "Poetyckiej Pleśnej", tj. konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bronisława Czecha w Pleśnej. Tegoroczna gala odbyła się w piątek, 13 maja w sali tanecznej OSP Pleśna.

W pierwszym punkcie programu "Poetyckiej Pleśnej" publiczność wysłuchała jej hymnu w wykonaniu zespołu instrumentalnego prowadzonego przez Anetę Drabicką.

Galę otworzyła dyrektor miejscowej szkoły podstawowej - Agnieszka Stasik - witając m.in. zaproszonych gości, wśród których byli: wójt gminy Pleśna Józef Knapik, poeci związani z konkursem, tj. Kazimierz Olszewski, Urszula Kołodziej, Agnieszka Jarek, Ewa Ogorzelec, Piotr Jasiak, Wacław Hajduga, radna gminy Pleśna Marta Zbylut, dyrektor Samorządowej Administracji Szkół i Przedszkoli Gminy Pleśna Mariola Gąciarz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pleśnej Danuta Cich, p.o. dyrektora Centrum Kultury w Pleśnej Sebastian Smoleń.

Wyniki dziewiątej edycji konkursu.

1. Konkurs Jednego Wiersza

W konkursie poetyckim wzięło udział 68 uczniów ze szkół powiatu tarnowskiego. Komisja w składzie Urszula Kołodziej, Piotr Jasiak, Wacław Hajduga wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria "wiersz dowolny":
klasy I - III
I miejsce - Iga Kubicz - wiersz "Lubię" - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzuchowej,
II miejsce - Jarosław Rzońca - wiersz "Wiosenne przebudzenie" - Szkoła Podstawowa w Pleśnej,
III miejsce - Alicja Kołtoń - wiersz "Wiosna" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
Wyróżnienie - Agata Kołton - wiersz "Lato" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej.

klasy IV - VI
I miejsce - Julia Kubicz - wiersz "Cisza" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
II miejsce - Julia Michałowska - wiersz "Nadzieja" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
III miejsce - Szymon Chatała - wiersz "Dobre uczynki" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
Wyróżnienie - Szymon Gawryszewski - wiersz "Grunt" - Szkoła Podstawowa w Pleśnej.

klasy VII - VIII
I miejsce - Julia Adwent - wiersz "Beztroski czas" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie,
II miejsce - Oliwia Nędza - wiersz "Wzgórze cmentarne" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
II miejsce - Kornelia Świątkowska - wiersz "Jak Bronek Czech" - Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli,
III miejsce - Eliza Kukulska - wiersz "Solidarni" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
III miejsce - Daria Dubas - wiersz "Ukraina" - Szkoła Podstawowa w Lichwinie,
Wyróżnienie - Krzysztof Malec - wiersz "Rzeka" - Szkoła Podstawowa w Pleśnej,
Wyróżnienie - Klaudia Stankowska - wiersz "O Tobie" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie.

Kategoria akrostych "Jak Bronek Czech":
I miejsce - Maksymilian Proszowski - Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli,
II miejsce - Aleksandra Kajmowicz - Szkoła Podstawowa w Pleśnej,
III miejsce - Blanka Urban - Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli.

2. Konkurs recytatorski

Przesłuchania w ramach dziewiątej edycji konkursu odbyły się 10 maja. Do rywalizacji przystąpiło 52 uczniów reprezentujących szkoły w powiecie tarnowskim. Komisja w składzie Mariusz Szaforz - aktor, Dorota Gąciarz - logopeda, Klaudia Tarczoń - redaktor naczelna telewizji "Synaj", przyznała następujące miejsca:

Klasy I - III
I miejsce - Milena Gawełczyk - Szkoła Podstawowa w Świebodzinie,
II miejsce - Michał Tyszkowski - Szkoła Podstawowa w Janowicach,
III miejsce - Maja Tomasik - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
Wyróżnienie - Maja Popiela - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie,
Wyróżnienie - Łukasz Stasiak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej.

Klasy IV - VI
I miejsce - Szymon Chatała - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
II miejsce - Anna Kocik - Szkoła Podstawowa w Janowicach,
III miejsce - Wiktoria Grochola - Szkoła Podstawowa w Lichwinie,
Wyróżnienie -Zuzanna Janik - Szkoła Podstawowa w Janowicach,
Wyróżnienie - Jędrzej Markiewicz - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Woli Radłowskiej,
Wyróżnienie - Kamila Świętochowska - Szkoła Podstawowa w Świebodzinie,
Wyróżnienie - Nina Olenicz - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
Wyróżnienie - Kalina Knapik - Szkoła Podstawowa w Pleśnej.

Klasy VII - VIII
I miejsce - Anna Słowik - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
II miejsce - Julia Łątka - Szkoła Podstawowa w Szczepanowicach,
III miejsce - Julia Stasik - Szkoła Podstawowa w Pleśnej,
III miejsce - Tobiasz Ciupek - Szkoła Podstawowa w Świebodzinie,
Wyróżnienie - Wiktoria Chatała - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej,
Wyróżnienie - Aleksandra Janik - Szkoła Podstawowa w Janowicach,
Wyróżnienie - Gabriela Michniak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Woli Radłowskiej,
Wyróżnienie - Aleksandra Kajmowicz - Szkoła Podstawowa w Pleśnej.

Organizatorzy konkursów dziękują za wsparcie Sponsorom, którymi w tym roku byli:
Urząd Gminy Pleśna,
Starostwo Powiatowe w Tarnowie,
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie,
Jan Wójtowicz firma "Generali",
Anna Fidowicz apteka "Arnika",
Katarzyna Bujak Restauracja "Bujanka",
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pleśnej,
Grupa Perfeccto,
Delikatesy Centrum w Pleśnej,
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pleśnej,
Centrum Kultury w Pleśnej,
Piotr Jasiak,
Urszula Kołodziej.

Organizatorzy dziękują także prezesowi OSP KSRG Pleśna Włodzimierzowi Kajmowiczowi za udostępnienie obiektu na to doroczne wydarzenie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski,
Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak,
Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz,
Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

Patronat medialny wydarzenia:
Pismo Samorządowe Gminy Pleśna "Pogórze"
Telewizja STARnowa.tv


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(fot. S. Smoleń)

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z konkursu.
(STARnowa.tv)