Jałowiec zdobyty

W sobotę, 17 września udało się wreszcie zrealizować wycieczkę turystyczną w Beskid Makowski, organizowaną w ramach X sezonu akcji "Wędruj Razem z Nami". Przed szóstą raną 46 uczestników wyjechało w kierunku Zawoi, by tam, z Przełęczy Przysłop obrać żółty szlak na Jałowiec (1111 mpnm).

Wędrówka zajęła około sześć godzin, na które składały się marsz, odpoczynki i... grzybobranie. Okazało się bowiem, że w okoliczne lasy wprost obfitują w grzyby, z czego postanowili skorzystać niektórzy z uczestników. Towarzyszące grupie warunki pogodowe zbliżone były do tych jesiennych. Dominowało zachmurzenie, lecz na całe szczęście obyło się bez opadów. Widoczność tej soboty pozwalała dostrzec Kraków, Babią Górę, Policę, Pilsko, pasma Beskidu Żywieckiego, Wyspowego, a nawet Małej Fatry.

Po zejściu do Wsi Zawoja uczestnicy udali się na obiad do miejscowego domu wczasowego. Posilonym zostało już tylko pożegnać się z górami i udać w stronę domu.

Organizatorzy i uczestnicy akcji "Wędruj Razem z Nami" dziękują Pani Halinie Mikołajczyk za profesjonalną i miłą usługę przewodnicką.

Jeszcze w tym tygodniu zapisy na wycieczkę w Beskid Wyspowy, która planowana jest na sobotę, 1 października. Zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. S. Smoleń)