Komunikat Wójta Gminy Pleśna w związku z zagrożeniem koronawirusem

Przede wszystkim proszę wszystkich mieszkańców Gminy Pleśna o zachowanie spokoju. Na terenie Gminy Pleśna do tej pory nie stwierdzono przypadków zakażeń koronawirusem.

Kilka ważnych informacji:

1. Załatwianie spraw w Urzędzie Gminy Pleśna

  • Prosimy, w miarę możliwości, o załatwianie spraw w formie elektronicznej (ePUAP) lub telefonicznie (numery telefoniczne do pracowników), a także ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy i Ośrodku Pomocy Społecznej do niezbędnego minimum lub odłożenie ich na późniejszy termin. Przypominamy również o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy klientami urzędu podczas oczekiwania na załatwienie sprawy.
  • Mieszkańców gminy powracających z zagranicy prosimy o pozostanie w najbliższym czasie w domach, a w przypadku objawów choroby lub kontaktu z osobą zakażoną powiadomienie telefoniczne najbliższej stacji sanitarno–epidemiologicznej (tel. 14 621 70 97).
  • Zakład Gospodarki Komunalnej w Pleśnej zawiadamia, że odczyty wodomierzy u mieszkańców Gminy Pleśna zostają odwołane do 31 marca 2020. Jednocześnie prosimy mieszkańców o podawanie stanu wodomierza telefonicznie (14 679 84 08 lub 14 629 28 45 ) lub drogą elektroniczną (zgkp1yclesx/0tbna@pocjkrafztaph.onet.pl).

2. W związku z podjętą decyzją przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o zamknięciu placówek oświatowych w okresie 16-25 marca, informuję o zamknięciu naszych szkół na ten okres.
Nie będzie również prowadzonych zajęć w Centrum Kultury.
Nie będzie wypożyczania książek w Bibliotekach.

3. Proszę o bieżące sprawdzanie strony internetowej gminy www.plesna.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o kolejnych krokach podejmowanych w walce z koronawirusem.

4. Apel do wszystkich, którzy nie będą przez najbliższe dni chodzili do szkoły i na uczelnie. To nie jest czas wolny. To czas kwarantanny naszego społeczeństwa. To czas, który powinniśmy spędzić w domu, by nie zakażać innych. Pamiętajmy o tym.

Dziękuję i wiem po kilku reakcjach mieszkańców o odpowiedzialnym podejściu do tego problemu.

Wójt Gminy Pleśna
Józef Knapik