Mamy trzecie miejsce na wojewódzkim turnieju badmintona

Dnia 1 grudnia w Zakopanem odbył się Finał Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Wśród 12 drużyn Małopolski znalazła się także reprezentacja powiatu tarnowskiego - uczniowie szkoły podstawowej w Pleśnej - zawodnicy sekcji badmintona.

Męska drużyna pleśnieńskiej sekcji może poszczycić się bardzo dobrym wynikiem. Chłopcy zdobyli brązowe medale, pokonując między innymi drużynę SP 164 z Krakowa i SP Tomice. Na najniższym stopniu podium stanęli: Karol Czermak, Wiktor Sajdak i Jakub Korzec.

Pierwszy mecz w historii startów na zawodach wojewódzkich wygrały również dziewczęta. W stosunku 3:2 pokonały szkołę podstawową z Myślenic. Ostatecznie w składzie: Daria Gąciarz, Izabela Kula i Aleksandra Biga zajęły 9 miejsce.

Uczniowie pod nadzorem instruktorów Krzysztofa Sorysa i Zdzisława Kuli ambitnie reprezentowali szkołę, gminę Pleśna i powiat tarnowski. Gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.