Orszak Trzech Króli w Pleśnej

To już osiem lat, od kiedy Centrum Kultury wspólnie z Radą Parafialną i Chórem Parafialnym w Pleśnej organizują Orszak Trzech Króli. O godzinie 11.00 na placu w centrum wsi zebrali się mieszkańcy, by wspólnie z monarchami i królem Herodem wyruszyć w uroczystym pochodzie do kościoła parafialnego.

Tak, jak bywało w poprzednich latach, zanim uformował się korowód, przed urzędem odegrana została krótka scena inspirowana wydarzeniami z Biblii. Na czele pochodu szedł pasterz z gwiazdą, a za nim mędrcy. Korowód zamykała bryczka wioząca Heroda wraz z jego strażą przyboczną. Chórzyści z parafii Pleśna inicjowali wspólne śpiewanie kolęd.

Na palcu kościoła parafialnego na podążających na nabożeństwo czekał proboszcz ks. Józef Bobowski. Pobłogosławił uczestników orszaku. Nim rozpoczęła się msza święta, odegrana została kolejna scena biblijna, podczas której królowie złożyli pokłon i dary Dzieciątku Jezus.

W organizację wydarzenia od samego początku angażuje się Ochotnicza Straż Pożarna w Pleśnej, zabezpieczając przemarsz ulicami wsi.

Obsada przedstawienia:
Trzej Królowie: Benedykt Krakowski, Janusz Jarząb, Michał Kubicz,
Król Herod: Michał Tyrka,
Najświętsza Rodzina: Magdalena i Tomasz Budzik,
Straż przyboczna Heroda: Adam Sajdak i Michał Jarząb,
Prorok: Tomasz Nowak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. S. Smoleń)

Zobacz relację wideo przygotowaną przez telewizję STARnowa.tv