Piąta edycja Narodowego Czytania w Pleśnej

W sobotę, 8 września w całej Polsce zorganizowana została Akcja Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - Polacy czytali "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami przy współpracy z Centrum Kultury zorganizowała Narodowe Czytanie w Pleśnej. W altanie na placu Ochotniczej Straży Pożarnej zebrali się wszyscy chętni, by poczytać lub posłuchać fragmentów powieści.

Wśród czytających byli: Józef Knapik, Irena Zięcina, Halina Piotrowska, Tadeusz Kulawik, Leszek Nowicki, Ks. Jacek Słota, Katarzyna Kras, Piotr Jasiak, Piotr Jasiak (syn), Anna Zagata, Urszula Stolarczyk, Maksymilian Mrzygłód i Janusz Jarząb

Przedwiośnie, to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 r., rok przed śmiercią pisarza. Autor dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w Pleśnej za udział i zaangażowanie w akcję.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.
(fot. Gminna Biblioteka Publiczna)