Podsumowali tegoroczne wycieczki

Sezon dziewiąty zakończony. W sobotę, 16 listopada w budynku straży pożarnej w Pleśnej odbyło się oficjalne zakończenie 9. edycji akcji „Wędruj Razem z Nami”. Ostatnie spotkanie w tym roku poprzedził krótki spacer „dla chętnych” czarnym szlakiem turystycznym z Tuchowa do Pleśnej, w którym wzięło udział pięć osób.

Jak podkreślają organizatorzy – Jan Wójtowicz i Centrum Kultury w Pleśnej – w tegorocznej edycji postawiono na turystykę bardziej „niszową”, stąd program nie uwzględniał najpopularniejszych pasm górskich, jak Tatry i Bieszczady. Dziewiąty sezon to głównie Beskidy: Niski, Sadecki, Mały i Żywiecki.

Kilka słów na temat liczb związanych z dziewiątym sezonem. W siedmiu wycieczkach turystycznych wzięło udział 363 uczestników. Na łącznym dystansie 107 km pokonano sumę podejść 4200 metrów. Zrealizowanie programu w terenie zajęło uczestnikom półtora dnia.

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas corocznego spotkania jest wyróżnienie najaktywniejszych wędrowców. W tym roku pięć osób wykazało się wzorową frekwencją. Byli to: Danuta Sikora, Genowefa Klimczak, Marta Zając, Jacek Szopa i Dominik Gawełczyk. Wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez kierownika akcji Jana Wójtowicza, dyrektor Centrum Kultury Jolantę Kuczerę - Stankowską oraz wójta gminy Pleśna Józefa Knapika.

Na spotkaniu poruszono temat jubileuszowego, dziesiątego sezonu. Organizatorzy zapowiadają kontynuację, a pierwszym jej zwiastunem był okolicznościowy kalendarz na rok 2020, który trafił do każdego z uczestników podsumowania. Nagrody wręczano także w przeprowadzonych dwóch konkursach. Quiz wiedzy o górach w tym roku dotyczył rozpoznania na zdjęciach popularnych szczytów. W konkursie na najciekawszą trasę sezonu głosujący niemal jednogłośnie wskazali na majową wycieczkę w Magurę Spiską.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji i podsumowywaniu sezonu: wójtowi gminy Pleśna Józefowi Knapikowi, Elżbiecie Kędzior, Piotrowi Kajmowiczowi, Elżbiecie i Stanisławowi Kocikom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. S. Smoleń)