Ponad 12 tysięcy złotych...

zebrali wolontariusze ze sztabu przy Centrum Kultury w Pleśnej w niedzielę, 12 stycznia podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy tegorocznej zbiórki w Gminie Pleśna dziękują mieszkańcom za hojność i dobre serce.

Łączna kwota zebranych pieniędzy: 12 355, 16 zł.

W Pleśnej zagrali po raz czternasty. Tak, jak w roku ubiegłym, sztab zasiliło 30 wolontariuszy, w tym młodzież z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej oraz Szkoły Podstawowej w Lichwinie. Tegoroczna orkiestra zagrała pod hasłem „Wiatr w żagle”, zbierając środki w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Finałom WOŚP w Pleśnej zawsze towarzyszą atrakcje sceniczne w Centrum Kultury. Program imprezy zaplanowany został na godz. 16.00, gdy na scenie zapowiedziany został zespół „Sad Smiles”. Rockowe brzmienia od zawsze związane były i kojarzyły się z orkiestrą, toteż koncert nastoletnich muzyków wprawił publiczność w odpowiedni, typowy dla finału nastrój.

Każdego roku organizatorzy imprezy wypełniają program atrakcjami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia i karnawału. W niedzielę nie było inaczej. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Pleśnej zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Jak uratować święta”. To humorystyczne widowisko niosło przesłanie dla młodych, jak należy postępować nie tylko w okresie świąt, ale także na co dzień. Na okoliczność finału WOŚP scenariusz przedstawienia został nieco zmodyfikowany o treści zachęcające do włączania się w tę charytatywną akcję.

W Pleśnej wystawiono także jasełka. Po raz kolejny grupa teatralna „Młodzi Gniewni” bawiła publiczność nietypową interpretacją motywów zaczerpniętych z Biblii. Reżyserem widowiska jest Jolanta Kuczera – Stankowska – dyrektor Centrum Kultury.

Niecodzienne umiejętności wokalne zaprezentowała młoda mieszkanka Pleśnej, Marcelina Cieślik. Wokalistka zaśpiewała sześć utworów, wśród których znalazły się kolędy oraz polskie szlagiery. Podczas finału na scenę hucznie wkroczyli kolędnicy. „Pleśnioki” zaprezentowali tegoroczny program „Herody”, wystawiany wcześniej w Krakowie.

Tradycyjnie blisko godziny 19.00 w niebo wystrzeliło orkiestrowe światełko. Wyjątkowo mocnym zwieńczeniem wieczoru był koncert grupy „Ferment”. Muzycy - mieszkańcy gminy Pleśna - postanowili też przekazać pod licytację koszulki z logo zespołu.

Za organizację 28. Finału WOŚP w Pleśnej odpowiadało Centrum Kultury w Pleśnej. Szefem sztabu była Małgorzata Hajduga. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki oraz finału w Pleśnej:
- wspaniałym wolontariuszom,
- wspomnianym wyżej wykonawcom, którzy nieodpłatnie uświetnili tegoroczny finał,
- Magdalenie Budzik za wspólne poprowadzenie imprezy,
- opiekunom wolontariuszy ze szkół podstawowych w Rzuchowej i Lichwinie,
- druhom z OSP Pleśna za zapewnienie bezpieczeństwa podczas ‘Światełka do nieba”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finału
(fot., S. Smoleń , M. Hajduga,)