Rajd miejscami pamięci po gminie Pleśna

W sobotę, 9 czerwca drogami i ścieżkami leśnymi na terenie gminy Pleśna poprowadzony został Rajd Miejscami Pamięci. Imprezę zorganizowało PTG "Sokół-Świat Pracy" Oddział Gmina Pleśna.

O godzinie 10.00 spod "Orlika" w Pleśnej grupa blisko 40 osób wyruszyła, by wraz z przewodnikiem PTTK zwiedzić okoliczne cmentarze z I wojny światowej i inne miejsca pamięci historycznej. Uczestnicy odwiedzili kolejno cmentarze wojenne nr 173 w Pleśnej, nr 188 w Rychwałdzie, miejsce rozformowania batalionu 16 pp. "Barbara", cmentarze nr 185, 186 i 187 w Lichwinie, oraz cmentarz nr 189 w Lubince, po czym wrócili do Pleśnej.  Ponadto na trasie odbyła się inscenizacja walki partyzantów z niemieckim okupantem przygotowana przez organizatorów i grupę rekonstrukcyjną.

Celem wydarzenia było przybliżenie uczestnikom miejscowej historii z okresu obu wojen światowych, a także propagowanie zdrowego stylu życia. Impreza zakończyła się w Pleśnej. Dla osób biorących udział w rajdzie przygotowany został ciepły poczęstunek przez Stowarzyszenie KGW "Pełna Chata" Szczepanowice. Chętni mieli także możliwość sprawdzić się na strzelnicy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło RDN Małopolska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. M. Hajduga)