Spotkanie opłatkowe sołtysów powiatu tarnowskiego

Wieczorem, 11 stycznia w Centrum Kultury w Pleśnej spotkali się sołtysi z całego powiatu tarnowskiego na wspólnym opłatku. Goście świętowali w towarzystwie starosty Romana Łucarza, członka Zarządu powiatu Jacka Hudymy, Przewodniczącego Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Tadeusza Bąka, szefa Zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Krakowie Grzegorza Przybyło, wójta gminy Pleśna Józefa Knapika i wójta gminy Wierzchosławice Zbigniewa Drąga.

Modlitwę w intencji sołtysów odprawił ks. prałat Józef Bobowski - proboszcz parafii Pleśna. Organizatorzy spotkania zaprosili gości do wysłuchania koncertu czterogłosowego chóru parafialnego z Ryglic. Na koniec zaprezentowała się także grupa kolędnicza "Pleśnioki" w programie na wesoło, zbliżonym do tradycyjnych jasełek.

Blisko stu sołtysów składało sobie życzenia pomyślności w nowym roku. Najważniejsi w tym dniu goście mieli okazję także wymieniać doświadczenia i cenne rady związane ze swoją codzienną pracą na rzecz mieszkańców. Spotkanie było wyrazem wdzięczności i szacunku dla społecznej pracy sołtysów.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sołtysów Tadeusza Bąka i Henryka Iwańca oraz wójt gminy Pleśna Józef Knapik.

W powiecie tarnowskim funkcję sołtysa pełnią 182 osoby.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. M. Hajduga, E. Iwaniec)

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv