Tak było w ferie z Centrum Kultury w Pleśnej

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Centrum Kultury w Pleśnej zorganizowało zajęcia stacjonarne dla dzieci. Oferta skierowana była do mieszkańców Gminy Pleśna. W zajęciach wzięło udział 34 uczestników.

W poniedziałek dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na bazie styropianowych stożków i wełny wykonywały choinki przyozdobione koralami i cekinami. Po zajęciach dzieci mogły zabrać swoje prace do domu.

Głównym tematem wtorkowych zajęć było pieczenie pierników. Dzieci uczyły się zagniatania ciasta, wycinania z niego przeróżnych form oraz prostego dekorowania białym lukrem. Zaraz po warsztatach kulinarnych dzieci udały się na salę widowiskową, by wziąć czynny udział w spektaklu teatralnym „Podróże Baltazara Gąbki”.

W środku tygodnia miał miejsce wyjazd do Brzeska. Grupa odwiedziła manufakturę „Szklana Gwiazda” - zakład specjalizujący się w ręcznym wykonywaniu ozdób choinkowych. Dzieci poznawały to żmudne rzemiosło, zwiedziły poszczególne sale, w których nadaje się kształt ozdobom, srebrzy i maluje się gotowe formy. Pod koniec pobytu w manufakturze wzięły udział w warsztatach, ozdabiając własne bombki choinkowe.

W czwartek wszystkie dzieci spotkały się na dorocznym balu karnawałowym, zorganizowanym wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pleśnej. Na parkiecie bawiły się pięknie wystrojone księżniczki, czarodziejki, superbohaterowie oraz wiele innych postaci z komiksów i bajek. Dzieci miały możliwość zaprezentowania się w przebraniu na scenie. Nie zabrakło także ciekawych konkursów, gier i zabaw. Podczas balu panie z Gminnej Biblioteki Publicznej wręczyły nagrody dla najaktywniejszych młodych czytelników.

Ferie w Centrum Kultury zakończył wyjazd do kina w Tuchowie. Dzieci obejrzały film animowany pt. „Tajni i Fajni”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ferii
(fot. M. Hajduga, S. Smoleń)