Tarnica w końcu zdobyta

W sobotę, 9 czerwca grupa uczestników akcji "Wędruj Razem z Nami" wreszcie stanęła na najwyższym szczycie polskich Bieszczadów. Mowa o wycieczce z Mucznego przez Bukowe Berdo, Przełęcz Goprowską i Tarnicę do Wołosatego.

Przygoda w Bieszczadach rozpoczęła się od zwiedzania pokazowej zagrody żubrów w Mucznem. Grupie udało się dostrzec jeden okaz. Równo o godzinie 9.00 wycieczka wyruszyła w kierunku Bukowego Berda - jednego z bardziej widokowych masywów w BPN. Wędrowcy w słonecznej pogodzie podziwiali rozległe panoramy polskich i ukraińskich Bieszczadów. Zachwycała niespotykania w innych miejscach górska przyroda i piętra roślinności. Zaprzyjaźniona od lat z grupą przewodnik dzieliła się ciekawostkami na temat gór, wskazywała najważniejsze wzniesienia i miejsca w zasięgu wzroku, łącznie z najwyższym szczytem całych Bieszczadów - Pikujem.

Głównym i zrealizowanym celem wycieczki była Tarnica - niezdobyty od trzech lat szczyt. W poprzednich sezonach pogoda skutecznie uniemożliwiała grupie wyjście na królową krainy rysia. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na przełęczy, uczestnicy zeszli do Wołosatego. Wycieczkę zakończył obiad w Ustrzykach Górnych.

W drugą sobotę lipca planowana jest kolejna wycieczka akcji - wyjście na Pilsko z miejscowości Korbielów. Organizatorzy proszą o regularne śledzenie informacji na stronie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. S. Smoleń)