Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych w Szczepanowicach

Za nami czwarta edycja sportowej imprezy organizowanej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowicach w dniu 5 sierpnia 2017r. Patronat nad tegorocznym turniejem siatkówki plażowej objął po raz kolejny wójt gminy Pleśna Józef Knapik. O puchar włodarza gminy rywalizowało 9 drużyn.

Organizatorzy zorganizowali rozgrywki systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach. Każdy mecz obejmował dwa sety do 21 punktów, w przypadku remisu o zwycięstwie w spotkaniu decydował tie-break. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup spotkały się w półfinałach, po czym rozegrane zostały finałowe spotkania o piąte, trzecie i pierwsze miejsce w turnieju. Większość spotkań rozstrzygnęło się w trzecim secie, co pozwala stwierdzić, że często walka była dość wyrównana.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Złoty medal i Puchar Wójta Gminy Pleśna dla OSP z Komorowa - debiutantów na imprezie w Szczepanowicach
Srebrny medal dla Państwowej Policji
Brązowy medal dla Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty
IV miejsce dla Ratownictwa Medycznego
Na kolejnych miejscach uplasowały się OSP Szczepanowice, OSP Janowice, Straż Graniczna, OSP Lichwin i OSP Pleśna.
Puchary, medale i dyplomy okolicznościowe wręczali uczestnikom turnieju wójt Józef Knapik oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Jarząb. Dzięki hojności sponsorów imprezy, uczestnicy otrzymali także nagrody rzeczowe oraz bilety i kupony na różnorakie atrakcje.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie Tomasz Włodek i Andrzej Klich.

Organizatorzy prócz emocji sportowych dostarczyli kibicom i zawodnikom dodatkowych atrakcji. Podczas całej imprezy serwowane były przysmaki z grilla, a dla najmłodszych przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię.

Organizatorzy chcą podziękować partnerom i sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia: firmom Al.Capone, WES-BUD, Kajakidunajcem.pl, Cinema3D, Kanwod, Tar-Sped, MK OKNO, DeSal, Daytona, M-BUD Pogórska Wola, Cukierni Warszawianka, dyrekcji Banku Spółdzielczego "Rzemiosła" w Krakowie Oddział w Pleśnej, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna oraz osobom: Leszkowi Nowickiemu, Stanisławowi Gawronowi, Magdalenie i Sławomirowi Ciurej, Lucynie i Krzysztofowi Słupek oraz niezastąpionemu Stanisławowi Noskowi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. S. Smoleń)

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv.