Wieniec ze Świebodzina na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze

W niedzielę, 3 września 2017r. podczas mszy świętej dożynkowej na Jasnej Górze gminę Pleśna reprezentował wieniec ze Świebodzina. Do Częstochowy wyjechała pięćdziesięcioosobowa grupa, tj. mieszkańcy Świebodzina, Rzuchowej, Pleśnej, Janowic, Lubinki, Rychwałdu, Woźnicznej, Szczepanowic i Lichwina.

O godzinie 11.00 grupa z wieńcem uczestniczyła w mszy św. dożynkowej na Błoniach Jasnogórskich, podczas której rolnicy z całej Polski dziękowali za plony. W trakcie nabożeństwa homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki. „Na koniec więc, dziękujemy Panu Bogu za zebrane plony. Dziękujemy wam, drodzy rolnikom za waszą ciężką, ale i radosną pracę, która jest uczestnictwem w czymś wielkim, ale i ważnym dla naszej Ojczyzny. Dziękujemy za wasze poszanowanie dla tradycji i przywiązanie do wiary oraz prosimy Boga o błogosławieństwo dla pracy rolniczej na przyszłość” – zakończył arcybiskup.

Przypominamy, że o wyborze wieńca, który reprezentował będzie gminę na ww. uroczystości decydowała komisja Gminnego Konkursu Wieńców Dożynkowych, która obradowała podczas gminnych dożynek w dniu 20 sierpnia w Pleśnej. Wyjazd na dożynki jasnogórskie ufundował Przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. B. Krakowski)