XII GMINNE MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE 2018

Dnia 6 marca, po dwóch latach przerwy, odbyły się XII Mistrzostwa Gminy Pleśna w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar Wójta Gminy Pleśna. Zawody odbyły się na stoku narciarskim w Lubince, gdzie wystartowało 63 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Podobnie jak na poprzednich zawodach, sędziami startowymi byli instruktorzy na stoku narciarskim w Lubince. Sędzią mierzącym czas był Michał Walkowicz.

Mimo trudnych warunków panujących na stoku tylko kilku zawodników powtarzało przejazd ze względu na upadek. Poniżej końcowa klasyfikacja zawodów.

KLASYFIKACJA

Dekorację zwycięzców rozpoczęto od najmłodszej kategorii. Nagrody wręczali Wójt Józef Knapik, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Jarząb, dyrektor ZSP w Rzuchowej Małgorzata Czernecka i wicedyrektorzy Szkoły Podstawowej w Pleśnej Mieczysław Gąciarz i Krzysztof Niemiec.

Organizatorem mistrzostw była Szkoła Podstawowa w Pleśnej. Centrum Kultury w Pleśnej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazały środki na zakup pucharów, statuetek i medali. Stacja narciarska „Lubinka” podarowała wyróżnionym zawodnikom pamiątkowy kubek. Ciepły posiłek startujący otrzymali w ramach promocji dla szkół w cenie karnetu. Organizacją i przygotowaniem całej oprawy zawodów kierowali Krzysztof Sorys i Paweł Ścieżka.

Organizatorzy dziękują wszystkim biorącym udział w mistrzostwach: zawodnikom, opiekunom, rodzicom, i zapraszają na kolejną, XIII edycję.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. K. Sorys, S. Smoleń)