S P O R TLudowy Klub Sportowy Pogórze Pleśna

Klub powstał w roku 1946, przez długie lata w klubie działały sekcje turystyczne, piłki nożnej oraz narciarska. Obecnie w klubie działa sekcja piłki nożnej. Prowadzone są obecnie dwie drużyny seniorów i juniorów starszych. Drużyna seniorów występuje obecnie w tarnowskiej klasie A. Przez osiem lat drużyna występowała w tarnowskiej klasie okręgowej. Najlepszym osiągnięciem było zajęcie piątego miejsca w sezonie 2002/2003. Nowym trenerem został zawodnik pleśnieńskiego klubu Albert Kuczera. Celem w tym sezonie jak zawsze będzie awans do okręgówki.


Drużyna Pogórza.


Drużyna juniorów starszych prowadzona od rundy wiosennej przez trenera Sławomira Szymańskiego obecnie zajmuje 7 miejsce w swojej grupie rozgrywkowej , ale również i ta drużyna może się pochwalić występami w pierwszej lidze juniorów przed dwoma sezonami. Prowadzone są działania aby drużyna poprawiła swoje wyniki i mogła w niedalekiej przyszłości powrócić do wyższej grupy rozgrywkowej.


Drużyna Pogórza podczas treningu na hali.
Drużyna Pogórza podczas treningu na siłowni w Pleśnej.


Drużyna podczas meczu rozegranego w Pleśnej dnia 19.05.2007 r. z POGORIĄ Pogórska Wola Wynik 3 - 2 dla Pleśnej. Bramki zdobyli Sławomir Pierzchała 2 i Michał Jachim 1.

 

 
                                                              Copyright © 2007 Gmina Pleśna