„Święty Czas – Bądźmy Sobą” - program artystyczny wolontariuszy z gimnazjum w Pleśnej

 

Jest wiele spraw, o których nie trzeba wiele mówić, trzeba je tylko czynić

Phil Bosmans

 

Grupa 11 wolontariuszy Gimnazjum w Pleśnej wzięła udział w dniu 21 stycznia 2016r. w XXII Małopolskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej im. St. Kurczaba w Tuchowie. Wspólnie z mieszkańcami DPJ w Tuchowie młodzież przedstawiła przygotowany wcześniej krótki program artystyczny zatytułowany „Święty Czas – Bądźmy sobą”.

W czwartek 21 stycznia o godz. 11-tej w świetlicy DPJ odbyła się premiera programu przygotowanego na Przegląd Kolędniczy. Widownię stanowili nie tylko mieszkańcy i pracownicy DPJ, Siostry św. Józefa, ale także zaprzyjaźniona rodzina jednej z mieszkanek. Scenariusz powstał na kanwie autentycznych relacji młodzieży i seniorów z DPJ, a motywem muzycznym był jeden z utworów „Opowieści o wieczorze” – z płyty nagranej kilka lat temu przez Tuchowian oraz kleryków i siostry z tuchowskich wspólnot.

Po premierze wolontariusze z opiekunami udali się pieszo do Domu Kultury w Tuchowie, a mieszkańcy – aktorzy zostali przywiezieni samochodem. Z inicjatywy dyrektora placówki s. M. Bilskiej CSSJ także inni mieszkańcy przyjechali, by w Domu Kultury obejrzeć występy nie tylko „domowego zespołu”, ale także zespołów m.in. z Krosna, Krakowa, Iwonicza i Karwodrzy. Równolegle do występów odbywała się prezentacja szopek wykonanych na terapiach zajęciowych poszczególnych DPS-ów i każda z nich została nagrodzona.

Na zakończenie Przeglądu, w którym wystąpiło 27 zespołów wypowiedziało się wiele osób m.in. wicestarosta tarnowski, burmistrz Tuchowa, dyrektor DPS w Karwodrzy, ale najlepszą puentę stanowiła wypowiedź o. Jana Rzepieli CSsR współtwórcy Przeglądu: „W Tuchowie, małym gródku, zbawienie doszło do skutku. Dzięki Bogu i Wam.”

Podziękowania i słowa uznania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy swój wolny czas ferii poświęcili na to, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu i tym samym przyczynili się do wniesienia radości i swojego entuzjazmu w życie mieszkańców DPJ w Tuchowie.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.