Wspólnie zadbajmy, by o Nich pamiętać

Szanowni Państwo

Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna przymierza się do projektu, którego celem będzie pielęgnowanie pamięci o twórcach trudniących się rękodziełem artystycznym, malarstwem, tkactwem i innymi formami sztuki na terenie gminy Pleśna. Ważnym zadaniem przedsięwzięcia będzie też promocja twórczości takich osób, zarówno tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli.

Początkiem wiosny Centrum Kultury niesie się z zamiarem organizacji spotkania, na którym prezentowana będzie twórczość śp. Pana Edwarda Cicha z Pleśnej, który przez większość swego życia trudnił się hobbystycznie rzeźbiarstwem. Stąd zwracamy się z prośbą przede wszystkim do Mieszkańców Gminy Pleśna, a także innych osób, które są w posiadaniu pamiątek po p. Cichu, o sfotografowanie ich i przesłanie zdjęć na nasz adres mailowy: ckplesna@gmail.com Fotografie można dostarczyć również osobiście. Państwa pomoc będzie dla nas nieoceniona. Pozwoli w możliwie najpełniejszy sposób oddać charakter twórczości p. Cicha, zapewni także możliwość cyfrowego skatalogowania dzieł rzeźbiarza.

Zdajemy sobie sprawę, że sami niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie dotrzeć do mniej znanych, tworzących może na własny użytek artystów. Dlatego zwracamy się także z prośbą o informacje o osobach, które w Państwa okolicy zajmują się bądź zajmowały szeroko pojętym rękodziełem artystycznym.