„Złota Drużyna” OSP w Pleśnej gościem na XIV Sesji Rady Gminy

W piątek, 29 stycznia, podczas XIV Sesji Rady Gminy Pleśna radni mieli zaszczyt gościć strażaków z KSRG OSP w Pleśnej, którzy reprezentując gminę i samą jednostkę w ogólnopolskich imprezach sportowych zajęli czołowe miejsca drużynowo i indywidualnie:

  • 12.07.2015r. Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim, „PILSKO 2015”: Dawid Siwek – wicemistrz w kat. M29, Dominik Gąciarz – wicemistrz w kat. M39,  Tomasz Skrobisz – III miejsce;
  • 13.12.2015r. Mistrzostwa Polski w Biegu po Schodach „ALTUS CUP 2015”: drużynowe mistrzostwo Polski (Norbert Kuczera, Dominik Gąciarz, Tomasz Skrobisz, Mateusz Siwek), Indywidualne Mistrzostwo Polski w kat. OPEN i M30 dla Norberta Kuczery oraz Indywidualne Wicemistrzostwo Polski w kat. M30 dla Dominika Gąciarza;
  • 19.12.2015r. VII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników „WIELICZKA 2015”: III miejsce drużyny w kat. OSP (Norbert Kuczera, Dominik Gąciarz, Tomasz Skrobisz).

Niestety z powodów służbowych nie wszyscy mieli okazję przyjąć gratulacje osobiście. Medalową drużynę reprezentowali druhowie Dominik Gąciarz i Dawid Siwek. W dowód uznania za wyjątkowe osiągnięcia sportowe strażacy otrzymali dresy sportowe z naszytym herbem gminy Pleśna oraz listy gratulacyjne, w których czytamy m.in: Jesteśmy dumni, iż to właśnie druhowie z naszej Gminy zajmują medalowe miejsca w zawodach pożarniczych o randze krajowej, a nawet międzynarodowej. Cieszy nas, że współpraca pomiędzy naszą „Złota Drużyną” przekuwa się na tak znaczące wyniki. Pozostajemy pełni uznania sukcesów sportowo – pożarniczych wieńczących miniony rok oraz codziennej, ciężkiej i niebezpiecznej pracy na rzecz bezpieczeństwa osób i ich mienia. Dziękujemy za godną reprezentację i promocję Gminy Pleśna.

Gratulacje w imieniu całego samorządu osobiście składali wójt Józef Knapik, z-ca wójta Ryszard Stankowski i przewodniczący rady Janusz Jarząb. Listy gratulacyjne otrzymali także komendant gminny Jan Kubicz oraz Prezes Gminnego ZOSP Tadeusz Ścieżka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.