Długa gonitwa za lisem w sarmackich strojach. Hubertus 2021 w Łowczówku

W sobotę, 2 października przy słonecznej pogodzie, na łące przylegającej do Cmentarza Legionistów Polskich w Łowczówku odbyła się druga edycja Hubertusa organizowanego przez Stajnie „Batos” z Buchcic.

W pierwszym punkcie programu przedstawieni zostali jeźdźcy oraz ich dostojnie prezentujące się konie. Organizatorka wydarzenia - Magdalena Odrobina - przedstawiła zasady najważniejszej konkurencji święta – konnej pogoni za listem. Zwróciła uwagę na zachowanie bezpieczeństwa, podkreślając, że to wszakże tylko zabawa. Zaciętą, długą, a przez to bardzo widowiskową gonitwę wygrała Martyna Siwiak z Niwki, która już rok temu bliska była tryumfu w tej konkurencji.

Po wyczerpującej pogoni organizatorzy przeprowadzili spokojniejsze już zawody w szukaniu lisa. Zadanie okazało się dość łatwe i po kilku minutach mieszkaniec Zabłędzy Piotr Turaj trafnie wytypował skrytkę. Ostatnią konkurencją święta był konkurs na najlepszy strój. Poszczególni jeźdźcy prezentowali się na koniach w rozmaitych strojach. Wśród kreacji szlacheckich dało się dostrzec bardziej oryginalne przebrania: kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu czy nawet Batmana. Ostatecznie zwyciężczynią konkursu wybrana została Patrycja Chwistek z Zabłędzy.

W dekoracji laureatów wszystkich konkurencji wzięli udział gospodarze gmin Tuchów i Pleśna, Magdalena Marszałek i Józef Knapik.

Impreza zwieńczona zastała drobnym poczęstunkiem na miejscu, po czym uczestnicy udali się na biesiadę do Buchcic.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. S. Smoleń)