Centrum Produktu Lokalnego

Print Friendly, PDF & Email

Centrum Produktu Lokalnego zlokalizowane jest w samym środku zespołu dworsko-parkowego we wsi Rzuchowa. Otwarcie obiektu miało miejsce końcem sierpnia 2015 roku. Od tego momentu CPL to jedna z atrakcji regionu, w skład której wchodzi: budynek centrum, park dworski i ogródek edukacyjny. Powstało w miejscu, w którym od XIII wieku wytwarzano produkty lokalne.

Bezpośrednie łączenie konsumentów z lokalnymi producentami żywności ekologicznej i tradycyjnej, promocja produktów lokalnych, a przez to wpływanie na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich to główne zadania tego miejsca.

Na terenie nowego obiektu znajduje się eko-sklepik z produktami pochodzącymi od lokalnych producentów. Konsumenci mogą tutaj bezpośrednio zakupić świeże i ekologiczne owoce czy też warzywa. Jedną z flagowych marek CPL-u jest tzw. „Paczka od rolnika”. Tym samym lokalni rolnicy realizują sprzedaż swoich własnych produktów bezpośrednio, uzyskując lepszą cenę za swoje produkty. Natomiast konsumenci mają dostęp do świeżej, wysokiej jakości żywności.

Centrum Produktu Lokalnego należy do stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA. W ramach jego działalności organizowane są tu warsztaty, seminaria, szkolenia, kursy, konferencje, degustacje czy wystawy. Grupa współpracuje z podobnymi organizacjami, placówkami i instytucjami działającymi na terenie Unii Europejskiej, świadczą usługi szkoleniowo-doradcze czy też prowadzą działalność wydawniczą.

Więcej o CPL na stronihttp://www.cpl.odrolnika.pl/