Winnica „Dąbrówka”

Print Friendly, PDF & Email

Winnica „Dąbrówka” położona jest w malowniczo ukształtowanym terenie Dąbrówki Szczepanowskiej w odległości 12 km od Tarnowa. Południowe usytuowanie stoku o powierzchni 4 ha gwarantuje doskonałe nasłonecznienie krzewów winorośli, a naturalną ich osłonę stanowi las. Ze wzgórz roztacza się przepiękny widok na panoramę Tatr oraz dolinę Dunajca, co sprawia, że spędzając czas w winnicy można równocześnie podziwiać niezwykle urokliwe krajobrazy z dala od miejskiego zgiełku.

Jak podkreśla właściciel tego miejsca – Robert Beściak – Winnica Dąbrówka jest cały czas rodzinnym przedsięwzięciem, które zrodziło się w 2010 roku. Liczne uczestnictwo w szkoleniach i kursach, spotkaniach z ekspertami, czynny udział w pracy na rzecz stowarzyszeń winiarskich, wyjazdy do zagranicznych winnic, a także pierwsze nagrody zaowocowały sukcesywnym powiększaniem areału winnicy, wzrostem wiedzy enologicznej, świadomości potencjału oraz determinacji.

Obecnie winnica ma 2,3 ha powierzchni. Produkuje się w niej wina białe, różowe i czerwone. Dominującymi odmianami są: Solaris, Hibernal ,Johanniter, Jutrzenka., Muscat Otonel, Muskaris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Pinot Noir, Monarch, Cabernet Cantor, Alibernet, Dunaj.

Cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez winnicę są „Wianki na Winnicy” przypadające rokrocznie w Noc Świętojańską.

Strona internetowa winnicy: http://www.winnicadabrowka.pl/