Na zdjęciu orkiestra wraz z dyrygentem daje koncert w kościele. Na drugim planie publiczność w ławach kościelnych.

Muzyczne echa z koncertu

Print Friendly, PDF & Email

W niedzielę, 18 maja w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej odbył się wyjątkowy koncert uwielbienia pod tytułem „Bogu niech będą dźwięki”. To niezwykłe wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez Centrum Kultury w Pleśnej oraz miejscową parafię. Inicjatorem i pomysłodawcą koncertu był Romuald Gębala – kompozytor, aranżer, dyrygent, pracownik Centrum Kultury oraz organista w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Podczas koncertu wystąpiły trzy połączone chóry: męski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikołajowicach, mieszany z parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie i chór parafialny w Pleśnej wraz z kameralną orkiestrą, co łącznie stworzyło zespół liczący niemal 60 osób. Artyści, zarówno śpiewający, jak i grający, wprowadzili zgromadzonych w duchową atmosferę, prezentując nowe, inspirujące aranżacje.

Publiczność była zachwycona – owacje na stojąco i prośby o bis świadczyły o wielkim uznaniu dla występujących. Wśród gości obecni byli wójt gminy Józef Knapik oraz radni z gminy i powiatu, co podkreśliło rangę wydarzenia. Za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie odpowiedzialny był Sebastian Smoleń, a wybór tekstów rozważań dokonała dyrektor Centrum Kultury, Jola Kuczera-Stankowska.

Koncert „Bogu niech będą dźwięki” okazał się prawdziwym świętem muzyki i wiary, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu
(fot. S. Smoleń)