Plany (rzuty) ośrodka RELAKS

Print Friendly, PDF & Email

Opisy i plany graficzne (rzuty) ośrodka sportowo-rekreacyjnego RELAKS:

Plan znajduje się na ścianie w sali prelekcyjnej, po prawej stronie od drzwi wchodząc wejściem głównym do budynku. Plan można odchylić za pomocą przycisków znajdujących się z tyłu tablicy po prawej i lewej stronie. Na planie znajdują się oznaczenia wypukłe oraz oznaczenia w alfabecie brajla. Ściany oznaczono kolorem czarnym za pomocą ciągłych wypukłych linii.

W górnym lewym rogu jest herb Gminy Pleśna (biały gryf na niebieskim tle; pod spodem skrzyżowana szabla i strzelba). Na środku znajduje się tytuł mapy „Ośrodek sportowo-rekreacyjny RELAKS” tytuł „Plan ewakuacyjny”. Poniżej po lewej stronie planu znajduje się legenda z oznaczeniami zastosowanymi na planie:

 • Czerwona wypukła kropka „tu jesteś” oznacza miejsce montażu planu,
 • Kierunek ewakuacji – zielona linia składająca się z kropek i strzałek określających kierunek ewakuacji,
 • Wyjście ewakuacyjne – zielony znak z biegnącym człowiekiem,
 • Wyjście ewakuacyjne dla osób z niepełnosprawnościami – zielony znak z osobą na wózku,
 • Gaśnica – czerwony znak z białą gaśnicą,
 • Przeciwpożarowy wyłącznik prądu – czerwony znak z białą błyskawicą,
 • Główny zawór gazu – żółty znak z czarnym płomieniem i napisem GAZ.

Pod legendą jest skala z oznaczeniami w alfabecie brajla.

Po prawej stronie znajduje się plan ośrodka w formie graficznej. Plan jest ułożony pionowo. W środku każdego pomieszczenia znajduje się jego nazwa. Zaznaczone są wszystkie wyjścia ewakuacyjne w formie piktogramów. Piktogramy oraz wejście główne oznaczone są w alfabecie brajla. Wejście do budynku znajduje się na górze planu. Po prawej stronie przed wejściem jest główny zawór gazu. Po prawej stronie za wejściem do budynku jest gaśnica. Pozostałe gaśnice są zamontowane na ścianach w sali prelekcyjnej i w siłowni. Po lewej stronie są kolejno informacja turystyczna i biuro. Po prawej stronie jest pomieszczenie socjalne i WC dla personelu. Na wprost od wejścia głównego (za WC dla personelu i biurem) jest wejście do sali prelekcyjnej. Po prawej stronie od drzwi oznaczono plan ewakuacyjny ośrodka wypukłą czerwoną kropką. Po lewej stronie znajduje się wejście do szatni. Po prawej stronie hallu jest WC męskie i prysznic męski. Idąc dalej hallem prosto po lewej stronie jest wejście do siłowni. Idąc dalej prosto hallem, na końcu budynku jest sala do ćwiczeń (szerokie wejście bez drzwi). Po prawej stronie jest wejście do WC i prysznica dostosowanego oraz osobne wejście do WC i prysznica damskiego. Przy każdym pomieszczeniu jest wyjście ewakuacyjne. Wyjścia ewakuacyjne dla osób poruszających się na wózku to następujące wyjścia: z toalety dostosowanej, z sali prelekcyjnej, wejście/wyjście główne przy informacji turystycznej. Kierunki ewakuacji pokazują drogę do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego. Przeciwpożarowy wyłącznik prądu znajduje się po lewej stronie budynku koło pomieszczenia technicznego.

Plan ewakuacji ośrodka w wersji graficznej dostępny jest do pobrania – plan ewakuacji w pliku PDF

Plan ewakuacji ośrodka. Na górze napis "Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Relaks" i "Plan ewakuacyjny". Na dole legenda. Po prawej plan ośrodka z zaznaczonymi pomieszczeniami i kierunkami ewakuacji.

Plan znajduje się na ścianie po prawej stronie około 1 metra po wejściu do budynku ośrodka. Plan można odchylić za pomocą specjalnych zawiasów. Na planie znajdują się oznaczenia wypukłe oraz oznaczenia w alfabecie brajla. Ściany oznaczono kolorem czarnym za pomocą ciągłych wypukłych linii.

W górnym lewym rogu jest herb Gminy Pleśna (biały gryf na niebieskim tle; pod spodem skrzyżowana szabla i strzelba). Na środku znajduje się tytuł planu „Ośrodek sportowo-rekreacyjny RELAKS” oraz skala.

W środku znajduje się plan ośrodka w formie graficznej. Plan jest ułożony poziomo. Wszystkie pomieszczenia zostały oznaczone odpowiadającym im kolorem. W środku każdego pomieszczenia znajduje się jego numer oraz znak graficzny (np. piktogram WC). Zaznaczone są także wszystkie wyjścia ewakuacyjne w formie piktogramów. Numery pomieszczeń oraz piktogramy oznaczone są w alfabecie brajla. Wejście do budynku znajduje się po prawej stronie planu. Zaraz po wejściu do budynku na ścianie po prawej stronie oznaczono plan ośrodka wypukłą czerwoną kropką. Plan można odchylić za pomocą przycisków znajdujących się z tyłu tablicy po prawej i lewej stronie. Po lewej stronie są kolejno informacja turystyczna i biuro. Po prawej stronie jest pomieszczenie socjalne i WC dla personelu. Na wprost od wejścia głównego (za WC dla personelu i biurem) jest wejście do sali prelekcyjnej. W sali prelekcyjnej i w informacji turystycznej są pętle indukcyjne. Po wyjściu z sali prelekcyjnej jest hall, gdzie przy ścianach są stoliki, krzesła i kanapy. Po lewej stronie znajduje się wejście do szatni. W szatni są żółte szafki, gdzie można się przebrać. Po prawej stronie hallu jest WC męskie i prysznic męski. Idąc dalej hallem prosto po lewej stronie jest wejście do siłowni. Idąc dalej prosto hallem, na końcu budynku jest sala do ćwiczeń (szerokie wejście bez drzwi). Po prawej stronie jest wejście do WC i prysznica dostosowanego oraz osobne wejście do WC i prysznica damskiego. Do każdego WC można także wejść z zewnątrz. Przy każdym pomieszczeniu jest wyjście ewakuacyjne. Wyjścia ewakuacyjne dla osób poruszających się na wózku to następujące wyjścia: z toalety dostosowanej, z sali prelekcyjnej, wejście/wyjście główne przy informacji turystycznej.

Na dole, pod planem jest legenda z oznaczeniami zastosowanymi na planie. Każdemu pomieszczeniu przypisano znak (czarny kwadrat z białym znakiem lub cyfrą), kolor i numer. Zastosowano opis numerów i nazw pomieszczeń w alfabecie brajla:

 • Czerwona wypukła kropka „tu jesteś” oznacza miejsce montażu planu,
 • Informacja turystyczna – numer 1. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na zielono ze znakiem „i”,
 • Biuro – numer 2. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na zielono ze znakiem „B”,
 • Sala prelekcyjna – numer 4. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na fioletowo ze znakiem, na którym są ludziki i białe kropki,
 • Szatnia – numer 5. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem wieszaka,
 • Siłownia – numer 6. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na niebiesko z literą „S”,
 • Sala do ćwiczeń – numer 7. W druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na niebiesko z literą „C”,
 • WC damskie – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem stojącej kobiety,
 • WC męskie – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem stojącego mężczyzny,
 • WC dostosowane – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem człowieka na wózku i napisem WC,
 • Prysznic męski – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem mężczyzny stojącego pod prysznicem,
 • Prysznic damski – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto ze znakiem kobiety stojącej pod prysznicem,
 • Prysznic dostosowany – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na żółto z człowiekiem na wózku pod prysznicem,
 • WC personelu – w druku barwnym jest to pomieszczenie zaznaczone na szaro z ze znakiem z napisem WC,
 • Wyjście ewakuacyjne – zielony znak z biegnącym człowiekiem,
 • Wyjście ewakuacyjne dostosowane – zielony znak z osobą na wózku.

Plan budynku ośrodka w wersji graficznej dostępny jest do pobrania – plan budynku ośrodka w pliku PDF

Mapa ośrodka. Na górze napis "Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Relaks". W środku plan ośrodka z zaznaczonymi pomieszczeniami. Na dole legenda.

Wjazd do ośrodka sportowo-rekreacyjnego Relaks w Łowczówku z kierunku Pleśnej:

Cały teren znajduje się na jednym poziomie. Nie ma schodów. Po prawej stronie za bramą wjazdową parking z 5 miejscami postojowymi, w tym jednym dla osób z niepełnosprawnością. Jest to pierwsze miejsce od lewej strony parkingu. Przy parkingu rozpoczyna się asfaltowa ścieżka dla rolkarzy, która prowadzona jest wzdłuż ogrodzenia. Aby wejść na ścieżkę, wychodząc z samochodu idziemy ok. 2 metrów prosto. Przechodzimy przez pasek nawierzchni z kamyków i wchodzimy na asfaltową ścieżkę dla rolkarzy. Na początku ścieżki są 3 ławki (2 po prawej stronie i jedna po lewej stronie). Na początku ścieżki po lewej stronie jest kosz na śmieci. Przy ścieżce znajdują się ławeczki bez oparć (przy każdej ławce jest kosz na śmieci).Przy ścieżce znajdują się urządzenia siłowni zewnętrznej (m.in. orbitrek, wioślarz, koła tai chi). Urządzenia znajdują się po wewnętrznej stronie ścieżki- po zejściu ze ścieżki przechodzi się przez trawę do danego urządzenia. Wokół każdego urządzenia jest nawierzchnia z kostki brukowej.

Idąc ok. 400 metrów od wejścia przez bramę główną po lewej stronie znajduje się budynek główny ośrodka sportowo-rekreacyjnego, w którym mieści się m.in. informacja turystyczna i toalety (w tym toaleta dla osób z niepełnosprawnością). Wejście do budynku oznaczone zostało tabliczką z napisami w alfabecie brajla. Tabliczka znajduje się na środku drzwi na wysokości klamki. Naprzeciwko wejścia głównego do budynku jest plac zabaw dla dzieci (huśtawki, bujaki na sprężynach, karuzela). Na placu jest nawierzchnia trawiasta. Za placem zabaw jest boisko wielofunkcyjne do gry na przykład w tenisa, w koszykówkę . Do boiska prowadzi chodnik z kostki brukowej. Po lewej stronie boiska wielofunkcyjnego jest boisko do piłki plażowej. Przed boiskiem do piłki plażowej są prysznice, kurtyna wodna i plac do ćwiczeń street workout (urządzenia do gimnastyki). Przed placem do ćwiczeń street workout na wprost jest platforma do plażowania, na której są leżaki. Do placu dojdziemy chodnikiem z kostki brukowej. Część platformy od strony placu zabaw jest ocieniona za pomocą żagla przeciwsłonecznego. Nawierzchnia platformy to deski. Platforma przechodzi w plac z ławeczkami (5 stołów, przy każdym stole są dwie ławki z oparciami). Ta część platformy ma nawierzchnię z kostki. Przy wejściu do boiska do piłki plażowej rozpoczyna się ścieżka spacerowa z kostki brukowej. Od strony ścieżki spacerowej można dojść do budynku głównego. Idąc ścieżką spacerową od strony placu zabaw, kierujemy się w lewo. W budynku głównym od strony ścieżek spacerowych są wejścia do toalet od zewnątrz. Wychodząc ze ścieżki spacerowej idziemy lekko w lewo ok. 7 kroków; po lewej stronie jest wejście do toalety damskiej. Wychodząc ze ścieżki spacerowej idziemy w lewo ok. 10 kroków. Po lewej stronie jest toaleta dostosowana. Naprzeciwko toalety dostosowanej (ok. 3 kroków) jest wejście do toalety męskiej. Wejścia do toalet oznaczone są tabliczkami z wypukłymi obrazkami i w alfabecie brajla. Tabliczki znajdują się nad klamkami. Po lewej stronie budynku są 2 stoły do gry w tenisa stołowego.

Wjazd do ośrodka od strony Piotrkowic. Po prawej stronie za bramą jest parking z 21 miejscami parkingowymi, w tym z 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca te są na końcu parkingu po lewej stronie. Jedna strona parkingu to miejsca postojowe dla autokarów. Z parkingu można wejść na ścieżki spacerowe. Należy przejść na wprost przez chodnik z kostki brukowej. Za chodnikiem jest trawa i wąskie ścieżki spacerowe z kostki. Po prawej stronie parkingu jest główny budynek ośrodka sportowo-rekreacyjnego Relaks. Po lewej stronie parkingu jest boisko trawiaste oraz szatnia dla grup korzystających z boiska trawiastego. Wejście do budynku oznaczone są tabliczką z napisami w alfabecie brajla. Tabliczka znajduje się nad klamką.

Plan ośrodka w wersji graficznej dostępny jest do pobrania – plan ośrodka w pliku PDF

Plan ośrodka rekreacyjnego RELAKS.