Na zdjęciu postać w białej albie niesie belkę na ramionach, za nią podążają trzej rzymscy żołnierze.

Misterium Męki Pańskiej w parafii Pleśna

Print Friendly, PDF & Email

Późnym wieczorem, w Niedzielę Palmową w kościele parafialnym w Pleśnej wystawione zostało Misterium Męki Pańskiej. Organizatorami sztuki pasyjnej byli Centrum Kultury w Pleśnej oraz Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej.

Prezentowane w niedzielę misterium nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania wielu osób, zwłaszcza aktorów wcielających w poszczególne role. Wśród tych przeważała młodzież, w dużej mierze angażująca się w życie miejscowej parafii.
W obsadzie widowiska znaleźli się także ci, którzy w przeszłości zasilali skład grupy teatralnej „Młodzi Gniewni” działającej przy Centrum Kultury w Pleśnej.

Scenariusz misterium obejmował wydarzenia począwszy od ostatniej wieczerzy do ukrzyżowania Chrystusa i złożenia ciała do grobu. O jeszcze bardziej podniosły ton przedstawienia zadbał chór złożony z czterech chórzystów w osobach: Agata Kołodziej, Donata Zielińska, Romuald Gębala i Krzysztof Śliwiński. Rozmyślenia podczas drogi krzyżowej Chrystusa czytał Ryszard Stankowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które poświęciły swój czas na próbach oraz włożyły wiele pracy w przygotowanie misterium. Widowisko spotkało się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem, co dla organizatorów z pewnością jest budujące i pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia są ważne oraz zasadne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z misterium
(fot. Pleśna w Obiektywie)