Stojący ludzie odbierają nagrody w konkursie

Udział Szkoły Podstawowej w Pleśnej w konkursie wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych

Print Friendly, PDF & Email

W środę, 19 kwietnia na rynku głównym w Jaworznie odbyła się inauguracja Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych organizowanych przez miejscową szkołę podstawową nr 13. Wydarzenie uzyskało patronaty Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer.

W konkursie wiedzowym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Pleśnej: Maciej Stankowski i Natalia Hajduk. Opiekunem i nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu z ramienia pleśnieńskiej szkoły była Ewa Szumlańska – Broda. Warto zaznaczyć, że Maciej Stankowski (VII klasa), zajął miejsce tuż za podium, zdobywając 33 punkty. Ponadto, Prezes Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych płk Zbigniew Radoń ufundował nagrodę specjalną dla Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej.

Na zaproszenie organizatorów oraz w związku z udziałem w konkursie delegacji z Pleśnej, w wydarzeniu wziął udział Zastępca Wójta Gminy Pleśna Ryszard Stankowski.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać, klikając w linki poniżej: