Czerwona grafika promująca wydarzenie "Pleśnieński Bachus"

Delektuj się na Pleśnieńskim Bachusie

Print Friendly, PDF & Email

To wyjątkowe wydarzenie cieszy się niesłabnącą i rosnącą popularnością, doskonale promując zarówno szeroko rozumiany region tarnowski, jak i markę turystyczną enoTARNOWSKIE. Dlatego w niedzielę, 14 lipca warto odwiedzić Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Relaks” w Łowczówku, gdzie odbędzie się „Pleśnieński Bachus”. Impreza jest prawdziwym świętem winiarzy oraz osób, które chcą: delektować się kulinariami, odkrywać produkty lokalne i winnice. Stoiska będą czynne w godz. 16-19, enoTARNOWSKIE serdecznie wszystkich zaprasza do malowniczej gminy Pleśna.

Po otwarciu strefy stoisk każdy będzie mógł zapoznać się z winnicami, których właściciele z przyjemnością podzielą się wiedzą i ciekawostkami związanymi z prowadzoną przez siebie działalnością. Winnice systematycznie poszerzają swoją ofertę o oprowadzanie, degustacje, noclegi, gastronomię, przyjmują grupy zorganizowane turystów, jak i osoby indywidualne. Pod szyldem enoTARNOWSKIE powstaje atrakcyjna oferta enoturystyczna dopełniona urokliwymi krajobrazami oraz okolicznymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

Cykliczne wydarzenia, jak właśnie „Pleśnieński Bachus” są doskonałym „oknem wystawowym” dla winiarzy. Uczestnicy imprezy łączą przyjemne z pożytecznym.
W tegorocznej edycji „Pleśnieńskiego Bachusa” przewidziano bowiem pokaz kulinarny, któremu będzie towarzyszyć rzecz jasna degustacja. Na tym nie koniec serwowania przydatnej wiedzy w ciekawej formie. W programie jest również pokaz sommelierski. Tym samym mamy idealną okazję, żeby poznać tajniki pracy sommeliera.

Kolejny ciekawy punkt programu stanowi foodpairing. Odwiedź „Relaks” w Łowczówku, poznaj zasady perfekcyjnego łączenia smaków i zaskocz swoich bliskich oraz gości nowo nabytą i jakże przydatną umiejętnością.

Region tarnowski obfituje w wyborne wyroby. „Pleśnieński Bachus” daje możliwość producentom lokalnym, żeby w łatwy sposób dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i potencjalnych konsumentów. Mieszkańcy i turyści mogą się przekonać, że w najbliższym otoczeniu istnieje wiele kulinarnych rarytasów.

„Pleśnieński Bachus” jest cyklicznym wydarzeniem, które ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego i tradycji winiarskich regionu. enoTARNOWSKIE od 2022 r. szczyci się certyfikatem Polskiej Marki Turystycznej, którą dotychczas przyznano m. in.: Toruniowi, Łodzi, Poznaniowi, Roztoczu czy Sopotowi. Ideą Polskiej Marki Turystycznej jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów i szlaków turystycznych, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniu, możesz:

  • napisać wiadomość i wysłać ją na adres e-mailowy: lottot@wp.pl,
  • zadzwonić pod numer 14 626 83 14.

Czerwony plakat promujący wydarzenie "Pleśnieński Bachus"

Logo Małopolska - Województwo Małopolskie
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego