Na zdjęciu dwie osoby stoją na scenie przed mikrofonami i pulpitami na nuty. W głębi sceny na ścianie wyświetlony jest obraz przedstawiający tulipany. Nad obrazem świecą się światłem czerwonym reflektory.

W Centrum Kultury świętowaliśmy Dzień Kobiet

Print Friendly, PDF & Email

W niedzielę, 10 marca Centrum Kultury w Pleśnej zaprosiło do siebie na wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy, przygotowując przedsięwzięcie, zdecydowali się zaangażować aktywną w gminie Pleśna społeczność, stawiając na promocję rodzimego „podwórka”.

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Rychwałdzie zaprezentowali skecz pod tytułem „KGW jedzie do sanatorium”. To satyryczne widowisko z miejscem akcji w przychodni, pełne było zabawnych odniesień do codziennego życia w Gminie Pleśna. Warto też zauważyć, że odgrywający, wcielając się w samych siebie, wykazali się dużym dystansem, a zarazem poczuciem humoru. Skecz przygotowała Marta Kuczek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie, gdzie miała miejsce premiera skeczu.

Druga część imprezy była nie mniej atrakcyjna. Na scenie pojawili się bracia Paweł i Piotr Kajmowicz. Ci sami, którzy cztery dekady temu rozpoczynali przygodę z muzyką i śpiewem właśnie w centrum kulturalnym Pleśnej.
Panowie zagrali koncert wspomnień, sięgając głównie po polski repertuar z lat 80-tych i 90-tych. Zagrali nadto kilka własnych utworów i parę bardziej współczesnych przebojów.

Zwieńczeniem wieczoru były życzenia złożone wszystkim paniom przez koncertujących. Panowie wręczyli obecnym w sali kobietom goździki.

Centrum Kultury dziękuje społeczności skupionej wokół KGW w Rychwałdzie oraz Panom Piotrowi i Pawłowi Kajmowiczom za uświetnienie organizowanego wydarzenia. Podziękowania kieruje także w stronę Ryszarda Stankowskiego za obsługę konferansjerską.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.