Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik podpisują umowę

Kompostowniki dla mieszkańców Gminy Pleśna

Print Friendly, PDF & Email

Dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego,  mieszkańcy Gminy Pleśna będą mogli otrzymać darmowe kompostowniki. W środę 13 marca Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik podpisali umowę dofinansowania zakupu pojemników do składowania odpadów biodegradowalnych. Podczas spotkania jeden kompostownik  został przekazany do Przedszkola w Pleśnej.

Gmina Pleśna jako pierwsza w województwie małopolskim złożyła wniosek o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Województwa Małopolskiego dotyczącym zaopatrzenia mieszkańców w kompostowniki. Całkowity koszt projektu jest szacowany na blisko 61 000 zł, z czego 33 000 zł to dotacja z Województwa Małopolskiego. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Pleśna. W ramach projektu 150 sztuk pojemników do składowania odpadów biodegradowalnych trafi do gospodarstw domowych w gminie.

Szczegóły dotyczące naboru osób chętnych do otrzymania kompostownika zostaną niebawem zamieszczone na stronie internetowej www.plesna.pl.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik podpisują umowę   Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik pokazują dzieciom kompostownik